Zdjęcia zamieszczane na blogu są własnością jego właścicielki (chyba, że zostało zaznaczone inaczej). Wszelkie kopiowanie lub rozpowszechnianie zdjęć oraz prac przedstawionych na zdjęciach możliwe jedynie za zgodą właścicielki.

niedziela, 8 stycznia 2012

SAL Wielkanocny

Wczoraj po raz pierwszy spotkałam się z czymś takim jak SAL - i od razu postanowiłam wziąć w tym udział :).
Z tego co zdążyłam się zorientować, zabawa polega na tym, że wspólnie wyszywa się jakiś wzór i postępy pokazuje się również na wspólnym blogu - tym razem jest to jajko wielkanocne. 
A że jajko urodę MA, postanowiłam i sobie takie sprawić :)  - do Wielkanocny zdążę.
Na boku umieściłam link do bloga z jajem :).

W robótkach jak zawsze coś się tam dzieje - niekoniecznie szybko, ale zawsze :)
Aniołków powstało w sumie około 30, ale w różnych wzorach, niestety nie dokumentowałam swojej pracy - bo światła nie było, a mój aparat miał trudności ze złapaniem ostrości :( - więc sobie darowałam.
W czasie świąt zaczęłam dziergać szalik z wykorzystaniem wzoru wavy lace z garnstudio.com (link do wzoru).
Zrobiłam nieco inaczej - co zresztą widać na fotce :) 

Zrobiła się też prawie cała Haruni ..., wg wzoru Emily Ross - dostępnego za free na ravelry.com (link do stronki), zabrakło mi włóczki niemalże w ostatnim rzędzie... - do końca zostało 3... - zamówiłam więc inną na dokończenie - inną, bo takiej z jakiej ją dziergałam chwilowo brak, a że w takim kolorze na razie robić nic nie chcę, postanowiłam wybrać inny kolor pasujący do całości. Włóczka jest cieniowana w odcieniach niebieskich + biały, dlatego wybrałam biały, jako najbezpieczniejsze wyjście ;) - fotki zrobię jak skończę - na razie chusta na drutach "siedzi" i nie ma za bardzo jak jej rozciągnąć, żeby było widać jak wyszło.

Co do SAL-u, mam ochotę wziąć udział w jeszcze jednym - SAL Madame (link do bloga), ale na chwilę obecną całkiem dużo bym chciała, więc bezpieczniej będzie poczekać (chyba) ;). Zobaczymy jak mi to wyjdzie.

Robi się też sweter w kolorze szaro-białym i bardzo powoli obrus z wpisu z 15.11.11 - mam JUŻ 9 elementów ;) - wiem, prawdziwa prędkość światła. Nie spieszy mi się jednak.

Miłego niedzielnego popołudnia :)

1 komentarz: